تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات

موضوع: مقالات ،

اکثریت ما انسان ها بیشتر از نقطه نظرعاطفی و احساسی به خود آسیب وارد می کنیم تا ازجنبه جسمی یا ذهنی جسم می تواند التیام یابد فکرها می توانند عوض شوند اما عواطف و احساسات ریشه دوانده درگذشته پرزیانمان با آینده ایی هراس انگیزدرمدت طولانی می تواند به ما آسیب و صدمه وارد کند. پنج نوع احساس مضروجود دارد. برای کنترل و مسلط شدن براین احساسات بکارگیری قدرت تعلق وسلسله تکنیک های مقابله با صدمات احساسی ضرورت پیدا می کند. در این قسمت شما را با دو احساس مضرو راه های غلبه برآن آشنا می کنیم.


اضطراب:
 
واژه ی اضطراب ازیک کلمه قدیمی آنگلوساکسون به معنی خفه کردن (اختناق) ریشه و نشات می گیرد درواقع تاثیراتش هم خفه کننده است. اضطراب می تواند ریشه زندگیمان را بخشکاند وبه ترس وحشت وافسردگی منتج گردد.
 
کلیدهای کنترل و تسلط براضطراب از این قرارهستند:
 
الف: به نگرانی هایتان با قدرت تعلق هجوم ببرید. ازخودتان دلیل واقعی و حقیقی ترس تان را حتی اگرمی دانید بپرسید.
ب: برای خودتان بنویسید که ترستان ازچیست؟
ج: یک بارکه داشتید ترستان را برای خود تصورمی کردید بدترین حالتی را که امکان دارد برایتان اتفاق بیفتد را فرض کنید و آن را بپذیرید. البته خیلی آرام ولی اما مطمئن شوید که حتما این کار را انجام می دهید.
د: وقتی که پذیرفتید که چه اتفاقی می توانست برایتان بیفتد به جای آنکه سعی درجلوگیری ازبدترین سناریویی که قرار بود رخ دهد کنید دیگر مجبور نیستید بترسید.
 
خشم:  خشم ازآن دسته احساساتی است که می تواند ما را البته لفظا ازبین ببرد. درواقع خشم یکی از آن هفت حس کشنده ای است که قوه محرکه خشونت محسوب می گردد.
 

احساس شرم : پدرتان معتاد شده است وآنقدراین اعتیاد شدید است که وقتی دوستان شما او را می بینند احساس  شرم می کنید و لذا ازدست پدرتان خشمگین می شوید.
احساس حسادت : همسایه شما به تازگی اتومبیل شیکی خریده است ودرحالی که شما هرروزسرکوچه منتظر تاکسی هستید او به نرمی با اتومبیل خود ازجلوی  شما می گذرد و خشم وجودتان را پرمی کند.
احساس حقارت : درمجلسی به شما توهین می شود و شما نمی توانید دفاع کنید و تحقیر را درخود احساس می کنید و نسبت به آنها که به شما توهین کرده اند خشمگین می شوید .
 

مهارت کنترل خشم:

پس خشم دراثر ناکامی و تعارض ایجاد می شود.  مهم آنست که این خشم باید مدیریت شود تا نه تنها عوارض جسمانی و روانی برای شما ایجاد نکند بلکه درجهت رشد شما موثرباشد.
خوب آیا بالاخره باید خشم خود را ابراز کنیم یا برعکس آن را بپوشانیم  یا انکارکنیم یا با آن بسازیم بالاخره چه باید بکنیم؟ امروزه روانشناسان معتقدند اگرخشم را ازمجرای درست آن ابرازنکنید عوارض روانی سنگین و مخربی مثل افسردگی از رفتن عزت نفس و شرمندگی در روان شما به جای خواهد ماند که این احساسات به نوبه ی خود خشم دیگری را موجب می شوند و چرخه ایی معیوب ایجاد می کنند. اگر خشم خود را پنهان کنید مطمئن باشید نیرومند ترمی شود و از درون مثل خوره شما را می خورد و عوارض جسمی و روانی نا مطلوبی را برجا می گذارد. هر خشمی که به طرف شما سرازیر می شود حداقل یک پیام دارد. مثلا اگر همسرتان از دست شما خشمگین است شاید معنایش این باشد که وظایف خود را به درستی انجام نداده اید اگر فرزندتان پرخاش می کند شاید معنایش این باشد که از گیردادن هایتان خسته شده است.
 
هرگز به کمتر از آن چه که می توانید باشید قناعت نکنید.
                                                                   
پیروز باشیدبرچسب ها: اضطراب ، کنترل و تسلط براضطراب ، خشم ، احساس شرم ، احساس حسادت ، احساس حقارت ، کنترل خشم ،

ارسال به: 

...

نویسنده : فاطمه
پنجشنبه 6 آبان 1389امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات