تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات

موضوع: عمومی ،

 

قدرشناسی

دوستان بامحبت...

هرگز قدرت قدرشناسی های ساده و روزمره ی زندگی را دست کم نگیریم. یک کلمه ی محبت آمیز می تواند یاس و نا امیدی را از دل کسی بگیرد و آن را با نور امید روشن کند. یک لبخند می تواند به دیگران کمک کند تا باور کنند مهم و با ارزشند. یک عمل محبت آمیز می تواند زندگی آدم ها را نجات دهد و خدایی كه امشب میان دعاهای ما فراخوانده می شود ما را واسطه ی فیض خود خواهد نمود. موجودیت و هستی ما یک معجزه است. همان گونه جهانی که در آن زندگی می کنیم اعجازی بی نظیر است. پس پیوسته دنبال چیزی بیرون از وجود خود نباشید. به این حقیقت که وجود داریم و زنده ایم توجه کنیم، روحمان زمزمه می کند که ای خالق هستی متشکرم . هنگامی که پیوسته شکرگزاریم و با حسی برخاسته از تشکر و سپاس زندگی می کنیم، سرتاسر زندگی به دعا و نیایشی عملی و زنده تبدیل خواهد شد .....


سان بئر – نویسنده و آموزگار مقدس :

نیایش راهی است برای انسان ها تا بخشی از انرژی را که به طور مداوم دریافت می کنند به خلقت بازگردانند. زمین خانه و سرپناه ماست و به ما جا و مکان داده است تا بتوانیم پایمان را بر روی آن بگذاریم. هوا به ما امکان می دهد تا نفس بكشیم. آب ما را زنده نگه می دارد و خورشید ما را گرم می کند و راهمان را روشن. شکر و سپاس نیز به ما این امکان را می دهد تا به زندگی تعادل و توازن ببخشیم. (و در ادبیات ما:  ابر و باد و مه و خورشید و فلك در كارند/تا تو نانی به كف آری و به غفلت نخوری)

دعا و نیایش و شکر و سپاس، شکل هایی از انرژی اند. ارتعاشات بر تمام جهان هستی تاثیر می گذارند. هنگامی که شکر و سپاس را با تمام وجود در قلب خود احساس می کنیم، در واقع به خلقت و آفرینش آن هم با روشی خاص و مشخص و ملموس عشق ورزیده اید و .. .

و رابیندرانات تاگور میگوید:

خدا

نه برای خورشید

و نه برای زمین

بلکه برای گل هایی که برایمان می فرستد

چشم به راه پاسخ است.

سرج کاهیلی کینگ :

ما انسان ها به دیگر اجزای این کائنات چه جاندار و چه بی جان متصل هستیم. پس کاری که هر یک از ما انجام می دهیم روی تمام دنیا اثر می گذارد. همه ی افکار، گفته ها، تصاویر ذهنی، دعاها، نیایش ها، بخشش ها، مهربانی ها، محبت ها و تمام کارهای ما را همه ی هستی می بیند و می شنود.. .همان مضمون بظاهر تكراری اما اعجاز آمیز: بنی آدم اعضای یكدیگرند...

زمانی که در آغوش خوشبختی بسر میبریم هرگز از اندیشه امان نمیگذرد که از چه رنجهایی برکنار مانده ایم. زیرا خوشبخت بودن، در نظرمان امری طبیعی است. برای هر آفریده ای سهمی از خوشبختی، بسته به این که حواسش و دلش تاب تحمل آن را داشته باشد، نهاده اند. و اما حق شناسی به اندازه ای شیرین است و دوست داشتن چنان به ضرورت دلپذیر، که کمترین نوازش نسیم سپاسی باید در دل برانگیزد. نیاز به حق شناسی، به ما می آموزد که هر چه را بسوی ما می آید، مایۀ خوشبختی خود قرار دهیم.


 دوستان حق شناس... امشب و تمام شبها می توانند شب قدر باشند. شب پاس داشتن تمام هدیه هایی كه خدای كائنات به زندگی ما بخشیده است. مائده هایی آسمانی كه گاه آنها را از یاد می بریم... همین نعمتهای ساده ای كه به سادگی از كنارشان عبور میكنیم همین كه هر صبح نور خورشید همچنان بر زندگی ما می تابد و فرصتی تازه برای نو شدن به ما می بخشد. فردای امشب، مانند تمام فرداها می آید اما با این تفاوت كه شبی پر از قدرشناسی را پشت سر گذاشته ایم و این موهبتی بزرگ است...از اینكه مخاطب ما هستید و با نظرات ارزشمند خویش، ما را خوشحالتر و امیدوارتر می سازید، متشكریم. ما را فراموش نكنید...ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
سه شنبه 1 شهریور 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات