تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات

موضوع: روانشناسی شخصیت ،

- از هر چی بدم میاد؛ سرم میاد!خوش شانسی

- نوبت به ما كه رسید، آسمون تپید!

- تو پیشونیت سیاهه هیچی نمیشی!

- مار از پونه بدش میاد، دم لونه اش سبز میشه!

و ...

دوستان خوش شانس: با یك سؤال شروع میكنم. شانس چیست؟ چه آدمهایی را ما لقب خوش شانس می دهیم و چه آدمهایی را برچسب بدشانس می زنیم؟ اصلا شما خودتان را از جهت شانس در چه مرتبه ای ارزیابی می كنید؟ كلمه ی شانس بنظر ساده می آید. اما همین واژه ی بنظر ساده عامل بسیاری از پیشرفتها و عقب ماندگی ها شده است! جوانی كه فكر می كند به علت آمار بالای كنكور، شانس قبولی نصیبش نخواهد شد و هر لحظه با این جمله كه "من شانس ندارم" یا "تو شانس نداری" از طرف دیگران، انرژی های بازدارنده و منفی را قدرتمندانه(!) در خود تقویت می كند مسلم است كه دست از تلاش برخواهد داشت. دختری كه فكر می كند تمام پسرهای خوب دنیا تمام شده اند و تمام خواستگارها را رد می كند! و می گوید:"بخت من بسته شده است، سیاه است" و ...فكرهایی كه تبدیل به واژه ها شده اند و انرژی های سركوبشان دو برابر! به همین سادگی و .....


در تجربه های مشابه، آدمهای خوش شانس، هر لحظه منتظر این هستند خبری خوب از تلاششان بگیرند. پس همیشه در حال تلاش، و همیشه منتظر اتفاقات خوب هستند. آنها از هر موقعیتی هر چند كوچك به نفع خود استفاده كرده و نكته ای مثبت از آن می گیرند. همه دوست دارند با این افراد هم صحبت شده و به قراردادهای مهم تجاری و كاری دست می یابند. هر اتفاق ناگوار و هر شكستی را تجربه دانسته و از آن برای مبارزه های دیگر استفاده می كنند. از مبارزه نام بردم یادم افتاد به جمله ای از پائولوكوئیلو در كتاب "مبارز راه روشنایی":"مبارز هنگامی كه وارد نبرد می شود فقط شور و شوق و حركات و ضرباتی را در اختیار دارد كه هنگام آموزش آموخته است. و با پیشروی، در می یابد كه اشتیاق و آموزش برای پیروزی كافی نیست، تجربه مهم است."

 

دوستان مبارز راه روشنایی: اشتیاق، آموزش و تجربه... این سه شعبده ای است كه آدمهای خوش شانس- از تعبیر عام- را هر روز خوش شانس تر، پول دارها را پول دارتر و بدبختها را در همان دنیای سیاهی كه درست كرده اند، نگه می دارد. دیگر همه می دانیم و همه جا گفته اند كه هر فكری به دنبال خود مغناطیسی ایجاد می كند كه باعث كشش یا دفع كائنات می شود. آدم شاكی و بدبین را كه از دور می بینیم فرار می كنیم. با خود می گوییم: "این باز پیداش شد!" رفته رفته، اطراف این آدم، فقط آدمهای بدبین شكست خورده جمع می شود. در این حالت مطمئن باشید اگر فرصت درخشانی هم از آسمان روی زمین بیفتد؛ باور نخواهد كرد؛ زیرا او این را باور كرده است:

"او آدمی ذاتاً بدشانس است و این موقعیت هم مانند موارد قبلی، سركاری است!"

امروز داشتم به دوستی می گفتم كه مطالعه كند. اول گفت: حوصله ندارم. جمله ای كه همیشه زیاد می شنویم. به او گفتم: حوصله ندارم یعنی چه!؟ كمی مكث كرد و چون تا به حال به این سوال فكر نكرده بود با قیافه ای حق به جانب گفت: وقت ندارم؛ میز و اتاق مناسب می خواهد؛ من همه چیز یادم میره و بعد ادامه داد من به درد خوندن نمیخورم؛ چون هیچ وقت در هیچ آزمونی موفق نشده ام...! می بینید با چه واژه ها و چه نگاه سركوبگرانه ای به كجا رسید! این ذهن ماست كه ما را خوشبخت یا بدبخت می سازد و این تنها ما هستیم كه برای همیشه خود را متوقف می كنیم، بهانه نیاوریم؛ موانع دیگر موقتی است.

فكر می كنم حالا بهتر می توان شانس را تعریف نمود: انتظار مثبت داشتن از وقایع و فرصتهایی از زندگی كه لزوماً نباید بزرگ هم باشند. همین مفهوم بظاهر ساده است كه دنیایی را تكان میدهد.آدمهای خوش شانس همیشه برگ برنده دارندوحالشان خوب است؛ چون همیشه فرصت برای برنده شدن را در خود می بینند و به وجود می آورند.برچسب ها: شانس ،

ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
پنجشنبه 3 شهریور 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات