تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات

موضوع: عمومی ، زندگی ،

شما چه کسی را فرد آرامی می شناسید!؟ کسی که آرام صحبت می کند!؟ یا آهسته راه می رود!؟ من در محیط کاری سه نفر را می شناسم که اگر شما رفتار آنها را از نزدیک ببینید می گویید آرامتر از این افراد وجود ندارد! این افراد از نظر میزان هوش و علم در موقعیت خوبی هم هستند. و به ظاهر افراد آرامی بنظر می رسند. اما باید بگویم همین افراد بخاطر مسائل افسردگی و پریشان ذهنی، قرص اعصاب مصرف می کنندو بطرز تظاهرآمیزی خود را آرام نشان می دهند!


پس باید قدری معیارهای خود را برای سنجیدن آرامش افراد تغییر دهیم. ما عادت کرده ایم هر کس شلوغ بازی نکند را فرد آرام می شناسیم! دیسیپلین تغییر نمی گوید که نباید ما عصبانی یا ناراحت شویم! بلکه می گوید قدری آهسته تر عصبانی شوید! با تمرکز و آگاهی بیشتر می توانید احساسات خود را کنترل کرده و درست تر به بیرون بفرستید. اگر احساسی را در خود خفه کنید و بیان نکنید تبدیل به عقده های لاینحل روانی می شود. ما عادت کرده ایم مسائل را حل نکنیم بلکه آنها را نادیده بگیریم و از آنها بگذریم. در واقع صورت مسئله را پاک کنیم. آرامش باید واقعی و باطنی برقرار شود نه اینکه به اجبار درونی یا بیرونی بخواهیم مانع بیان احساسات خود شویم. احساس گناهی که بعد از خرابکارهای ناشی ار عدم کنترل خود به ما دست می دهد شاید خیلی بدتر از احساس خشم در ما باشد. با احساس گناههای متوالی، ما تبدیل به فردی آرام می شویم! شما این آرامش را می خواهید!؟ اشتباه نکنید؛ این آرامش ناشی از افسردگی است.

پس خویشتن داری زمانی خوب بنظرمیرسد که ما بجای حل شدن در احساسات، آنها رادر خود حل کنیم. سعی کنید احساساتی را که درروز به شما دست میدهد بارفتارهای آرامش بخش، در پایان شب حل کنید و برای فردا نگذارید.برخی با ورزش، برخی دیگر با مدیتیشن و روشهای دیگر انرژی بخشی خود را آرام میکنند.پس ضمن حل مسائل، راه آرامش بخشی به خودراهم بیابید تااثرات وجراحتهایی که بر روی روح و روان شما نقش بسته، پاک شود.هر چه کمتر احساس گناه کنیدوخود ودیگران را بخاطراشتباهات، ببخشید؛آرامش واقعی بیشتری به شما روی خواهد آورد.مانند دریایی عظیم ازانرژی میشوید که ساحل نشینان هرچه سنگ بسوی شما پرتاب کنندهمه رادر خودگم میکنید وحل میکنید. اما اگربرکه ای کوچک باشیدهرکودکی هم با پایی شما را گل آلود میکند. بجای اینکه در خانه ای شیشه ای بنشینید و بترسید کسی بسوی شما سنگ پرتاب کند خانه اتان راازسنگ محکم بسازید!

دیسیپلین تغییر می گوید آگاهی و آهستگی واقعی را در اعمال خود پیاده کنید و در هر لحظه ناظر به احوالات و تفکرات خود باشید. حواستان باشد افکار مزاحم، شما را به کجا می کشانند. با تمرکز به درون خود بروید و صداهای مزاحم ذهن خود را پیدا کنید. برخی روزها سکوت کنید. نه آن سکوتی که پر از شکایت و نارضایتی است. گفتگوهای ذهنی خود را کمتر از گفتگوهای بیرونی خود کنید. به تدریج یاد می گیرید در لحظاتی به اراده ی خود، به هیچ چیز فکر نکنید. سخت است اما دیسیپلین تغییر به کمک شما می شتابد تا خلاف آنچه تا بحال عادت داشته اید، زندگی کنید. بگذارید دیگران هر چه می خواهند بگویند زیرا شما با دیسیپلین خود قشنگ تر و خوشحال تر بنظر میرسید. چرا فکر می کنید کسی می تواند با کلامی آرامش را از شما بگیرد!؟ قطره ای به قطره ی دیگر، در این جهان هستی، حرفی زده است. شما که نمی توانید مسئول دیگران باشید اما می توانید مراقب حال خود باشید. دیگران را درک کنید که هر چه می گویند از تربیت و ذهنیت آنهاست. مطمئن باشید آنها احساسهای گناه بیشتری بخاطر زخم زبانهایشان، می کشند. همین برای مجازات آنها کافیست.

آنها عاجزند شما را با دیسیپلینتان، قبول کنند پس ممکن است خواسته یا ناخواسته سد راه شما شوند. من مطمئن هستم شما تمام سدها را کنار خواهید زد؛ زیرا به خود و راه خود ایمان دارید؛ ایمان آورده اید. زیرا با دیسیپلین تغییر، قوی تر شده اید و توانایی حل مسئله در شما افزون تر شده است. مواظب حال خود باشید. یاران نیرومند با دیسیپلین من...ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
سه شنبه 1 آذر 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات