تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


وقتی دارید در جهت هدفی تلاش میكنید باید احساس خوب داشته باشید و بقیه ی زندگی اتان با مشكل روبرو نشود. مثلاً كار میكنید كه درآمد بیشتری كسب كنید اما از طرف دیگر حواستان به خودتان و خانواده اتان را از دست میدهید و خانواده صبح تا شب از دیدن شما محروم میشوند. تلاش و پافشاری برای اهداف، كاری پسندیده است اما نكته ای كه باید توجه نمود این است كه نباید به هدفتان وابسته شوید؛ و آن شما را كنترل نماید.


كسی كه میخواهد در كنكور سال آینده شركت كند؛ اگر از همین الان خواب كنكور را ببیند دیگر چگونه میتواند این روزها بدون نگرانی و اضطراب به مرور درسهایش برسد!؟ گاهی با رها نمودن اهداف، بطرز شگفت انگیزی بیشتر به آنها نزدیك میشویم! رها نمودن منظورم دست از تلاش برداشتن نیست؛ بلكه نچسبیدن به هدف است. برای اینكه به مقصد A برسید نباید از مقصد B  بپرید و بگویید من فقط مقصد اول را میخواهم. بدون تمركز بر نتیجه، تلاش كنید. تلاشی شادی آور، بدون توجه به هر نتیجه ای كه بدست آید؛ شما را راضی تر نگه میدارد.

بسیاری از افراد ثروتمند، معمولاً همیشه كار میكنند كه موفق باشند حالا در این میان ثروت بیشتری هم بدست می آورند. در واقع آنها ابتدا كار مورد علاقه خود را پیدا كرده اند و بعد ثروت خود به خود بوجود آمده است. آنها پول دارند، چون به پول وابسته نشده اند. حتماً‌ شنیده اید برخی درباره ثروتنمدان میگویند: "این آدم چقدر حرص پول میزند؛ با این همه ثروت، باز هم كار میكند!" او كار میكند چون مبارزه را بیشتر از پول دوست دارد. به همین دلیل ثروتنمد است. ما برای بدست آوردن بعضی چیزها باید بتوانیم بدون آنها هم زندگی كنیم و وقتی آنها را به حال خود رها میكنیم، قدرتمان چندین برابر میشود. اگر شركتهای تجاری بدون توجه به بالا بردن كیفیت محصولات خود و رضایتمندی مشتریان، تنها در پی كسب سود و ثروت بیشتر باشند؛ بسرعت از گردونه ی رقابت با دیگر شركتها كنار میروند.

وقتی كاری انجام میدهید، حالا باید منتظر بنشینید تا نتایج آن در وقت خود فرا رسند. مثل این است كه برویم و در باغچه ی خود دانه ای بكاریم و بعد هر چند دقیقه یك بار زمین را بكنیم تا ببینیم در آن تغییری ایجاد شده است یا نه. این كار كمكی به ما نمیكند. باید صبر كنید و بگذارید مسیر عادی خود را طی كند. برای هدفتان تلاش خود را انجام دهید اما خودكشی نكنید! شما میان تلاشهایتان، به استراحت و تجدید قوا نیز نیاز دارید. بهتراست همواره، برای خود، هدفهای متعدد با اولویتهای مختلف، انتخاب نمایید تا اگر به یكی نرسیدید؛ هدف جایگزین داشته باشید. برخی اینقدر هدفهایشان را بزرگ جلوه میدهند كه خودشان زیر آن هدف، گم میشوند. این شما هستید كه به زندگی و اهداف خود ارزش میدهید. وگرنه زندگی و اهداف، به خودی خود میتوانند بی معنی باشند. پس اگر ماشینتان را برده اند، زندگی اتان از هم پاشیده است یا شغلتان را از دست داده اید؛ دنیا به اخر نرسیده است. دنیا برای شما همیشه در حال جریان است اگر باور كنید و برای وجود خود نیروهای خود اهمیت قائل شوید. آیا پول، ماشین و خانه مهمتر از شما هستند؟! فكر نمیكنم، جوابتان مثبت باشد. زیرا شما مهمتر و سرنوشت سازترین عاملی هستید كه میتوانید به اینها هویت دهید تا باشند. اینها تنها ابزاری برای زندگی شما هستند نه خود وجود شما.

در مورد روابط عاطفی كه دوستان گرامی بسیار در این مورد پرسش دارند در مطلب "دوستی یا وابستگی" اشاره هایی داشته ام به اینكه وقتی یك آدم دیگررا دو دستی بچسبید؛ احتمال از دست دادنش دو چندان میشود. ما معمولاً بیشتر از ناحیه كسانی اذیت میشویم كه میخواهند بر ما مسلط و در ما نفوذ نمایند. حتی اگر این هدفشان از روی محبت و عشق باشد. بخاطر همین است كه معمولاً فرزندان از محبت زیاد مادران، احساس راحتی و آزادی ندارند. من هر زمان در روابط خود، سعی نموده ام بدون اینكه به دیگران نفوذ نمایم؛ محبتم را به آنها نشان بدهم؛ بیشتر موفق شده ام با این روش آدمهای بیشتری را جذب نمایم. امتحان كنید. چه موقع بیشتر دیگران را از دست داده اید!؟ زمانی كه دو دستی آنها را چسبیده اید یا زمانی كه آنها را آزادنه، خواسته اید!؟ هر وقت بیشتر خودتان را به كسی تحمیل كنید زودتر از دستش میدهید.

رها كنید تا بدست آورید. فكر میكنم این جمله بتواند سرلوحه خوبی برای رسیدن به اهداف باشد. از مسیر تغیراتتان لذت ببرید و تا رسیدن به هدفتان از ارتباط با دیگران با دنیا و زندگی احساس لذت كنید. گاهی هم زیاد جدی نباشید. وقتی من از انجام هر كاری لذت ببرم؛ رسیدن به هر پاداشی برایم نتیجه محسوب میشود. جالب است نه!؟ پس سه نكته، سرلوحه من است: یك- كاری را با انتخاب خودم انجام میدهم كه به من لذت بخشد. دو- زیاد به نتیجه و اینكه چه پیش می آید؛ فكر نمیكنم. سه- كل زندگی ام همیشه لذتبخش و پر از پاداش است.ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
شنبه 3 دی 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات