تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات

موضوع: زندگی ،

هیچ چیز در دنیا نمیتواند جایگزین پافشاری شود. حتی ذوق و استعداد هم نمیتوانند، زیرا در دنیا انسانهای صاحب ذوق بسیاری را میتوان یافت كه ناموفق هستند. نبوغ هم نمیتواند، زیرا "نابغه پاداش ندیده" به وفور دیده ایم. تحصیلات هم نمیتواند، زیرا جهان پر از تحصیل كردگان گوشه گیر است. تنها جدیت و پافشاری است كه حرف آخر را میزند. شعار "پافشاری كردن" در طول تاریخ راهگشای بشر بوده است و از این به بعد هم خواهد بود.   كارولین كولیج


بسیاری از برندگان میدانند که با تلاشهای عملی و پافشاری به موفقیت رسیده اند. اما برخی افراد بازنده كه این افراد را میبینند، آنها را خوش شانس دانسته و تلاش را بیهوده میدانند! پس فكر میكنم افراد موفق یا آنهایی كه جویای راه موفقیت باشند بهتر میدانند من چه میگویم. پافشاری رمز موفقیت است. گاهی در لحظات آخر كه دیگر باید موفقیت نصیب ما شود، همان لحظه دست از تلاش و پافشاری برمیداریم و كار را رها میكنیم. شما تا حالا چند كار را شروع كرده و تمام نكرده سراغ كار دیگر رفته اید!؟ بسیاری از ما فكر میكنیم باید در هر زمینه ای، سرآمد باشیم! در صورتی كه ظرفیت یادگیری و توان و زمان ما اندك است. یک کار را شروع کنید و به آخر برسانید بهتر است از اینکه چندین کار تمام نکرده در زندگی شما وجود داشته باشد. و این مایه افتخار نیست که بیهوده با کارهای بی سر و ته سرتان را شلوغ کنید!

بسیاری از اوقات نتایج دیر به بار مینشیند؛ مانند دانه ای كه می كارید و آبیاری میكنید تا پا بگیرد و نهالی تنومند شود و خودش به رشد خودش ادامه دهد. اما ما بسرعت ناامید شده و سراغ كاری آسانتر میرویم. البته باغبان هم اگر کشتزارش را پر از آب کند که سریع دانه ها در روز اول نمیرویند مگر اینکه زمان مناسب رویش فرا برسد. معمولاً این آدمهای راحت طلب مشتریهای پر و پا قرص حسابهای قرعه كشی بانكها هستند! افرادی هستند كه در تمام بانكهای شهر، پولهای هنگفتی خوابانده و دست روی دست گذاشته، به امید آنكه روزی به جایزه برسند. تبلیغات بلیطهای بخت آزمایی و قرعه كشی روی این آدمها خوب اثر میگذارد و البته به نفع این شركتها و بانكهاست! این شركتها بخوبی میدانند عده زیادی هستند كه همیشه آسانترین راه و راحت ترین طلب را میجویند پس بازار هدفشان آنهاست.

مردم حس ایستادگی و پافشاری خودشان رابا گذشت زمان از دست میدهند.معمولاً‌ با انرژی و امیدوار شروع میكنند اما درمیانه ی راه كم می آورند وجا خالی میكنند. بسیاری از ما وقتی دانشگاه راشروع میكنیم؛هیچ دقیقه ای از كلاسها را از دست نمیدهیم اماهمین كه دوران دانشجویی به میانه راه رسید؛كم كم بسیاری از كلاسها را ازدست میدهیم! همچنین افرادی كه میخواهند پول پس انداز كنند ویا كتابی بنویسند زود ناامید میشوند و ترك میكنند.شما معمولاً‌ بیشترسراغ فروشندگانی میروید كه خوش انصاف بوده و اجناسشان قیمت واقعی تری دارد.درسته!؟ فروشنده هایی راسراغ دارم كه بسیاری ازمشتریان خود رابه دلیل اینكه درهرخرید میخواهندبیشترین سود را داشته باشند؛از دست میدهند.آنها به مشتریان پایداراعتقادی ندارند.دوستان گرامی،هر كاری در زمان و مكان مناسبش، به نتیجه میرسد؛ و هر میوه ای در فصل خودش...

برخی با عجله و نداشتن تحمل، فرصتهای بزرگ موفقیت را از دست میدهند. وقتی یك آبدارچی اداره قابلیت رسیدن به پست مدیرآن اداره را داشته باشد، شما نمیتوانید در این موقعیتی كه هستید با صبر و پافشاری، به درجات بالاتری برسید!؟ اگر آن آبدارچی هم عجول بود و به آن كار راضی میشد یا اینكه راضی نبود؛ اما تلاشی هم نمیكرد و همه راهها را به خود بسته میدانست؛ هرگز به این جایگاه مهم نمیرسید. اما او با تلاش و به تدریج طی نمودن مدارج علمی، به جایگاهی كه حقش بود و كمترین پاداشش بود، رسید. شما هم میتوانید به آنچه در ذهن دارید، برسید بشرطی كه یك لحظه هم نه از آرزو كردنش دست بردارید نه از تلاش برای رسیدن به آن... كسی كه روی هدفش متمركز میشود و پافشاری میكند دیگر به حرفهای دیگران و سرزنشهای مردم، توجه نمیكند. زمانی كه عنان تغییرات خود را بدست دیگران دادید، مطمئن باشید فاتحه موفقیت شما خوانده شده است!...(ادامه دارد)ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
جمعه 16 دی 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات