تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


شما موفقیت را چطور تعریف میكنید!؟ حتماً میگویید موفقیت رسیدن به یك هدف بزرگ است. این بصورت كلی درست است اما آن موفقیت بزرگ كه شما در ذهن دارید از موفقیتهای كوچك روزمره تشكیل شده است. قبول دارید؟


اگر یك كیلو، یك كیلو وزنتان را كم نكنید؛ نمیتوانید در مدتی به كاهش وزن بیست كیلویی برسید.در ضمن بهتر است بدانید وقتی ما با با تلاش و بتدریج به موفقیت برسیم، بیشتر قدر آن را میدانیم و در حفظش تلاش میكنیم. اگر به بسیاری از ما كه آرزوی ثروتنمد شدن داریم پولی هنگفت ببخشند، به زودی آن را خرج میكنیم. زیرا برای بدست آوردنش تلاشی نداشته ایم. بسیاری از شما در یك ماه یا كمتر با روشهای غیرمتعارف و سختیهای غیراصولی كل وزنتان را از دست میدهید اما دوباره به همان سرعت چاق میشوید؛ حتی چاق تر از قبل! ادیسون كه هزاران اختراع داشته،گفته است:"موفقیت یك درصد نبوغ و نود و نه درصد[زحمت] میخواهد. من هرگز هیچ كار مهمی را تصادفی انجام نداده ام و تمام اختراعات من حاصل كار و تلاش خستگی ناپذیر است." جالب است بدانید من مدتها پیش، برای مدتی، تصویر عدد 99% را بزرگ روی پس زمینه صفحه موبایلم گذاشته بودم تا این جمله ادیسون همیشه در ذهنم بماند! میكل آنژ از بزرگترین نقاشان و مجسمه سازان جهان، هم گفته:"اگر مردم میدانستند مهارت من، نتیجه چه تلاشهای خستگی ناپذیری است، دیگر باعث شگفتی آنها نمیشدم."

شما به یاد می آورید كه چند بار در زمین فوتبال، تجارت و در ارتباطهای فردی شاهد شكست افراد مأیوس بوده اید؟ اساساً مأیوس بودن و به تماشای افراد ناامید نشستن كار جالبی نیست و در ضمن این را بگویم شاید باور نكنید اما موفقیت یا شكست میتواند واگیردارهم باشد! شما با دیدن انسانهای موفق سریع هیجاناتتان بالا میرود و میخواهید طبق آن الگو سریع به آن موفقیتها یا مشابه آنها برسید و برعكس با ملاقات افراد ناامید و خسته نیز روحیه خود را از دست میدهید. پس روی روابطتان با دیگران هم دقت كنید كه بیشتربا افراد با انرژی، موفق و خوشبین دررابطه باشید.

شما تنها زمانی حق دارید، ناامید شوید و دست از كار بكشید كه دارید در موقعیت خطرناكی قرار میگیرید. پس بیهوده لجبازی نكنید. اگر هدفی را مطلق میدانید كه دارید از دست میدهید و با تلاش بیشتر ممكن است موقعیتی هم كه حالا در آن قرار دارید بخطر بیفتد، میتوانید با درنظرگرفتن جمیع جوانب، آن را رها كنید. كله شقی را با پافشاری اشتباه نگیرید.مثلاً اگر در یك كشتی بودید كه دارد غرق میشود، مسلماً عاقلانه ترین كار، پریدن در آب است و نمیگوییدکه نه من هرطوره شده باید به ساحل برسم! اگر واقعاً از شغل خود متنفرید، از محل زندگی خود یا یک رابطه بیزارید یا در شغل دیگر موفقیتهای بهتری برای خود میبینید؛ گاهی بهترین راه حل، بیرون پریدن است.

مشكل این است كه برای بسیاری از آدمها ناامیدی به شكل یك عادت و الگوی همیشگی در آمده و بجای تلاش، راحت ترین كار را در ناامیدی و شكست میدانند. چطور ورزش میكنید تا بدنی قوی و سالم داشته باشید. ذهنتان هم باید در معرض تفكر و تلاش قرار بگیرد تا تنبل نشود. زیرا تا رهایش میكنی، میخواهد به فضای تنبلی و بی انضباطی برود. موفقیت راهی دشوار است و نیاز به دیسیپلین تغییر و انضبط كاری دارد. من قبلاً ازدیسیپلین تغییر و روشهایش كه زیاد در حرفهایم وجود دارد گفته ام. درآینده نیز این روشها را كه خود در جریان تغییراتم به آنها دست یافته ام در میان مطالبم، برای شما بازگو میكنم.ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
شنبه 24 دی 1390امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات