تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


از آنجا كه زیباترین و ترسناكترین افكار بیشترین فضا را در ذهن ما اشغال كرده اند، پس ما همین افكار را به سوی خود میكشیم. درست همان زمانی كه كه به خود میگوییم: باید مواظب باشم پیراهن جدیدم كثیف نشود...


جوهر خودكارتان روی آن نقاشی میكند! وقتی ازچیزی میترسید بسوی آن جذب میشوید زیرا ذهن فقط به طرف چیزها حركت میكند و نمیتواند از چیزی دور شود. گاهی كه تمام روز فكرمیكنیدكاش مریض نشوم تا در مراسمی خاص شركت كنم بعد درست شب قبلش مریض میشوید!عملكرد ذهن واقعاً‌عجیب نیست؟این اتفاقات همیشه برای بسیاری ازآدمهای وسواسی،شكاك وبدبین رخ میدهد.بسیاری از افرادی كه همیشه دروحشت وترس قرار دارند بیشتر فیلمهای ترسناك نگاه میكنند آن هم با لذت و میگویند كه دنیا جای ترسناك ونامطمئنی شده است!

كارآیی این اصول را میتوان در مسائلی مانند فقر و استعداد بیماری مشاهده كرد. اگر ما دائماً در مورد زشتیها مطلب بخوانیم، فكر كنیم و حرف بزنیم، خودآگاه یا ناخودآگاه به سوی آنها كشیده میشویم. افراد موفق به سوی موفقیت حركت میكنند. در صورتی كه افراد شكست خورده منظورم آنهایی كه استعداد شكست دارند همواره از شكست میگریزند. اگر تنها یك اصل روانی بتواند از یك فرد ناموفق، فردی موفق بسازد، آن اصل این است: فكر خود را بر آنچه میخواهید، متمركز كنید. آیا خنده دار نیست كه به فروشگاه برویم و به فروشنده بگوییم: من شیر و نان و پنیر نمیخواهم! و تازه توقع داشته باشیم كه با دستی پر به خانه برگردیم! اما حقیقت این است كه اكثر افراد در تمام زندگی خود، مات و مبهوت، حسرت نداشته ها را میخورند و درباره آنچه نیمخواهند حرف میزنند و این وضعیتی ناامید كننده ایجاد میكند. ما باید بر خواسته ها و داشته های خود تمركز كنیم.

با تعمیم این اصل، به اصل تازه ای به نام ترس از دست دادن میرسیم. وقتی ترس از دست دادن چیزی را داریم، خود را مستعد از دست دادن آن میكنیم و این در مورد همسر، دوست، پول، مسابقه و یا هر چیز دیگری صدق میكند. گاهی خبرهایی در مورد افرادی میشنویم كه دائم خانه هایشان سرقت میشود. انگار درب این خانه ها، با وجود قفل و زنجیر و دزدگیر، همیشه به روی سارقین باز است. این قوانین با همین قدرت و ظرافت بر روابط انسانها نیز حاكم است. وقتی میترسیم كه عشق و محبت كسی را ازدست بدهیم، بلافاصله در معرض خطر از دست دادن آن قرار میگریم. این اصل میگوید: بر داشته های خود تمركز كنید، از آنها لذت ببرید و نگران از دست دادنشان نباشید. بر مسائل دلخواه خود تمركز كنید. وقتی به ترسها فكر میكنید، آنها را به سوی خود میكشید. این اصل واقعاً‌ شگفت انگیز است! ما باید با ترسهای خود روبرو شویم تا به تكامل برسیم. اگر با ترسهای خود مواجه نشویم، پس چگونه رشد كنیم؟!

نكته مهم دیگر این است كه قوانین جهان هستی انسان را به اتكإ نفس و ایستادن روی پای خود تشویق میكند. اگر معتقد باشیم كه با از دست دادن چیزی یا كسی زندگی مان نابود میشود، آن وقت جهان تصمیم میگیرد به ما ثابت كند كه بدون آن چیز و آن كس هم میتوانیم زندگی كنیم. اگر به این نتیجه رسیده اید كه بدون ماشین مدل بالای خود نمیتوانید زندگی كنید، آن وقت جهان هستی شرایطی را ایجاد میكند كه زندگی بدون آن را تجربه كنید. اگر اینگونه فكر كنیم كه: من ماشینم را دوست دارم اما بدون آن هم میتوانم خوشبخت باشم، تا هر وقت كه بخواهید میتوانید صاحب آن باشید. این افكار كمك میكنند تا خود را قوی تركنیم و نكات جدیدی در مورد خود بیاموزیم. ما باید از داشته های فعلی خود لذت ببریم و در زمان حال زندگی كنیم. ترس از دست دادن به معنای زندگی در زمان حال نیست، زندگی در آینده است.

اصل عجیب دیگر این است كه اغلب وقتی شهامت رویارویی با مشكلات را پیدا میكنیم، آنها ناپدید میشوند و دیگر لازم نیست با آنها روبرو شویم. به محض اینكه جرأت میكنیم تماس تلفنی دشواری بگیریم، یا در برابر كارفرمای خود بایستیم، یا چیز با ارزشی را از دست بدهیم، اغلب ضرورت این كارها از بین میرود! البته بدیهی است كه این وقایع همیشه رخ نمیدهند و گاهی لازم است ماشه را فشار دهیم! اگر مشكل مالی دارید چرا از بی ماشینی میترسید؟! اغلب همان وقتی كه تصمیم میگریم با چیزی كه از آن میترسیم روبرو شویم، آن چیز ناپدید میشود! بدون شك شما هم تجریه كرده اید كه گاهی كاری به نظرتان بسیار دشوار و پرتنش می آمده، اما وقتی به آن هجوم برده اید و آن را انجام داده اید، دشواری و اضطراب كمتری احساس كرده اید و این نكته به ویژه در مورد افشای حقیقت و اعتراف به گناه و اشتباه صدق میكند. خود شما چند بار به این نتیجه رسیده اید كه فكر كردن به این مسائل بسیار دشوارتر از انجام آنهاست؟ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
شنبه 1 مهر 1391امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات