تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


حالا و در حال حاضر شما چه دوست داشته یا نداشته باشید در همان موقعیت و مکانی که خود مایلید قرار گرفته اید. شاید از وضع خود، خوشحال نباشید، ممکن است از...

شغلی که دارید خوشتان نیاید، وضع زناشویی اتان روزبروز بدتر شود و یا رابطه خانوادگی شما رضایت بخش نباشد، ممکن است آینده شما تاریک و مبهم باشد، در اینصورت است که بایستی گفت تنها این خود شما هستید که آگاهانه یا ناآگاهانه چنین وضعی را برای خویش بوجود آورده و اجازه داده اید که همانجایی که هستید، باشید زیرا مایلید و ترجیح میدهید در همین وضعیت مانده و برای دگرگونی خود اقدامی ننموده و بهایی برای آن نپردازید. برای من لطفاً بهانه نیاورید که دیگران نخواستند، نتوانستم و نشد! قرار نیست اگر در گذشته موانعی داشته اید تا آخر عمر با آنها دست و پا بزنید. هیچ دلیلی ندارد مثلاً ما آسیبهای کودکی را با خود این طرف و آن طرف ببریم و تا بزرگسالی با خود بکشانیم و کاری برای بهبود خود نکنیم! آیا هنر است خود را ناتوان و بیمار جلوه دهید؟! میدانم که برخی از ما با این نمایش، میخواهیم توجه دیگران را بیشتر به خود جلب کنیم و از سرزنش خود و دیگران برای عدم موفقیت خود رهایی یابیم! اینها تمام ممکن است بصورت ناخودآگاه در شما شکل گرفته باشد. نمیدانید این ناخودآگاه چه بازیهای عجیبی با ما میکند! همه ما در کودکی یاد گرفته ایم با گریه، بهانه و زدن خود به بیماری، چیزهای زیادی بدست آوریم و حالا برخی از ما این بهانه ها را با خود با افتخار مانند مدالهای قهرمانی تا اینجا کشانده ایم!

میدانم حالا برخی از شما در دلتان به من میگویید:"تو متوجه نیستی من چه میگویم و چه موانعی دارم! موقعیت من با همه فرق دارد!من میخواهم اما نمیتوانم!..."میتوانم شما را درک کنم که چه میگویید وامابیشتر پی میبرم که چقدر دربهانه های خودغوطه ور شده اید! چرا همه ما فکر میکنیم تافته جدا بافته هستیم!؟ در ضمن این خواستن، توانستن که برخی زیاد آن را بدون توجه بکار میبرند اگر این معنی از آن دریافت شود که ماهرچه بخواهیم به آن میرسیم کاملاً اشتباه است!ما هر چه بخواهیم میتوانیم آن را خلق کنیم و برای دست یابی به آن باید تلاش کنیم و برنامه داشته باشیم.من به بسیاری از افراد سیگاری یا معتاد که میگویم ترک کنید میگویند:"من اگر بخواهم میتوانم!"من مانده ام این مردم عزیز پس کی میخواهند؟! و کی به این نتیجه میرسند که باید ترک کنند وحالا وقتش فرار رسیده است!؟ این تنها یک بهانه برای رضایت و خودفریبی است که من هروقت بخواهم میتوانم...درواقع یک نوع وقت کشی است وبیشتردراعتیاد خود غرق میشوند.دقیقاً روزهای اول اعتیاد این تفکردر اکثر معتادین به سیگار،مواد مخدرودیگرعادتها وجود دارد.پس این کاملاْ اشتباه هست که بسیاری ازما کارنادرستی راشروع کرده با این خیال که من هروقت بخواهم روزی آن را ترک میکنم!اولین قدم غوطه وری درهرعادتی،شروع آن و قدم اول است!

چراخود را واردتجربه ای میکنید که ازآغازمیدانید خطاست؟!با این بهانه که من قوی هستم و تغییر نمیکنم یا اینکه فعلاْ بگذار خوش باشیم یا این بهانه که دلم میخواهد،چکارش کنم!؟مثل این میماند که دل شما کسی خارج ازوجود شماست و شما هیچ کنترلی روی آن ندارید و دست و پا بسته هستید!؟یامثلاْمیگوییدمن نمیتوانم به آن فکر نکنم!؟ قصد دارم در مجموعه پستهایی جداگانه تمام این تفکرات اشتباه که زیاد میان مردم رواج دارد برملا کنم. مانند همین خواستن، توانستن است! برخی هم تحت تأثیر فیلم راز یا قانون جذب فکر میکنندهر تصوری داشته باشند دنیا سریع برایشان مانندغول جادو فراهم میکند! این یک نوع نگاه غیرعلمی به مسائل روانی است و کاملاً خطاست.من حتی دیده ام برخی از کسانی که خود مدارج بالای علمی دارند دچاراین توجیهات کاملاً غیرعلمی میشوند وعمری خود راسرگرم این بازیهای ذهنی میکنند ادامه خواهد داشت....ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
دوشنبه 30 بهمن 1391امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات