تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


اصولاً انتظارکشیدن شدید برای امری درآینده زیادمطلوب مانیست ویکی از نشانه های شدت اضطراب در ماست.منظورم این است که ما تمام امید وآرزوی خود درآمدن فرصتی یا کسی یا حادثه ای بدانیم؛آن وقت چه پیش می آید؟!

دست روی دست میگذاریم وامروزمان را تلف میکنیم وبا این بهانه که روزی میرسیم خود را مشغول نگه میداریم یابه استرس و اضطراب می افتیم.هیچکس نمی آید! بیهوده منتظر نباشید!برخی ازما فقط میخواهیم خود رامشغول نگه بداریم واین یک بیماری شده است!چرامشغول نگه بداریم!؟تاازافکار واقعی در مورد خود خلاصی پیدا کنیم وهمین طوراست که گاهی آدمهای افسرده،شلوغ بازی درمی آورند!آدمهای با اعتماد بنفس منفی نیزخودرابه در ودیوار میزنند تا به همه ثابت کنند من خوبم،کاملم!اگربخواهم دست همه شما را رو کنم که چه بازیهایی دارید وعجیب خود راسرگرم کرده اید صدها کتاب باید بنویسم! درنهایت با این حقیقت روبرو شوید که خودتان اجازه داده اید تا محیط فعلی، فکر شما را محدود نگهدارد و خواهان آن هستید تا شرایطی پیش بیاید و یا فردی خوشبختی را به شما نشان دهد، در این حال زندگی خصوصی خود را به دیگری تفویض و واگذار نموده و اعلام کرده اید که موقعیت شما مهمتر از نیرویی است که برای چرخش و دگرگونی در نهاد خویش دارید و ضمیر باطن شما موقعیتی منفی برایتان باقی گذارده لاجرم با اطاعت و فرمانبرداری ازاوهمان چیزی را که خواسته ایدعیناً به شما تحویل میدهد.

اگرمن در زندگی اکثر دوستان تحقیقی داشته باشم متوجه خواهید شداکثر شما به بهانه هایی ساختگی برای همیشه خود را متوقف کرده اید؛ باورکنیدافسوس میخورم که برخی چه امکانات وتواناییهای دراختیار دارند اما خود غافلند و بجای اینکه جلوی پای خود را مشاهده کنند به دورترها و به دست دیگران چشم دوخته اند! این تنها شما هستید که برای همیشه میتوانید خود را در یک جا و مکان ثابت نگه بدارید و این توانایی،عجیب واقعی بنظر میرسد! لطفاً لیستی از موانع خود بنویسید نه اینکه هر روز به آنها فکر کنید بلکه پیش خود تحلیل علمی کنید آیا واقعاً هیچ راهی برای حل مسائلتان وجود ندارد!؟ برنامه ها و نقشه های رسیدن به اهدافتان را طرح ریزی کنید. برای یکبار که شده دست به کار عملی بزنید. بس است دیگر نشستن و حرف زدن و فکر کردن... باور کنید مشکل خیلی از ما انسانها از بی فکری نیست؛ بلکه از فکر زیاد و بیهوده است! پیش خود مینشینیم و دنیاهایی ترسیم میکنیم که در فیملهای فانتزی هم تا بحال خلق نشده است! و این نشان میدهد برخی از ما چقدر گرفتار بنظر میرسیم. این اصلاً مرا خوشحال نمیکند اما ناگزیرم واقعیت موجود را درک کنم. اگر دنبال این هستید که کسی پیدا شود و بگوید:"حق با شماست؛ با شما خیلی بد کرده اند" چه سودی برای شما خواهد داشت؟! بنظرمن اگر کسی این حرفها را به شما بزند و هیچ راهی پیش شما نگذارد و تنها شما را در این بهانه نگه بدارد که "آخر یکی پیدا شد، شبیه من فکر کند و مرا درک کند" به شماظلم کرده است!کسی که برای دلخوشی شما حرف میزند، میخواهد شما را یه یک خواب عمیق ابدی فرو برد و ناگزیر به خواب زده را هرگزنمیتوان بیدار کرد!پس هیچوقت ازدوستی که شما را به چالشهای نوین دعوت میکند، ناراحت نشوید.ما نیاز داریم حتی یکبارهم که شده زندگی امان توسط خودمان یا دیگران یا حوادث به چالش کشیده شود.همانطوری که افلاطون میگوید آن زندگی که یکبارزیرسئوال نرفته،ارزش زیستن ندارد؛ اگر من باشم که میگویم بهتر است زندگی ماهرروز به چالش کشیده شود! میدانیدهرآدمی تقریباً هفته ای یکبار نیاز به مشاوره دارد زیرا ذهن انسان بگونه ای هست که حداقل هفته ای یکبار آلوده میشود و نیاز به بازآوری و تجدید قوا خواهد داشت.پس هیچکس ازما بی نیازازمشاوره نیستیم...ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
پنجشنبه 3 اسفند 1391امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات