تبلیغات
روانشناسی موفقیتروانشناسی موفقیت


.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
لقمان دوشنبه 6 مرداد 1393
بی تلاشی آقایون در فهمیدن خانوما! شنبه 4 مرداد 1393
یک تست ساده و جذاب :) جمعه 3 مرداد 1393
۱۰ چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند پنجشنبه 2 مرداد 1393
۱۱ چیزی که باید به خاطر آن ها خو دتان را ببخشید... چهارشنبه 1 مرداد 1393
من می توانم... دوشنبه 30 تیر 1393
برداشتن محدودیت پنجشنبه 10 مرداد 1392
میلاد موعود مبارک دوشنبه 3 تیر 1392
نیایش جمعه 17 خرداد 1392
بیائیم نخندیم . . . جمعه 20 اردیبهشت 1392
کلمه ها چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392
لحظاتی تا مرگ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
حسرت های در حال مرگ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
تفاوت آدم ها شنبه 24 فروردین 1392
زمانی برای خوشبختی! شنبه 17 فروردین 1392

صفحات


تنها چیزی كه موفقیتهای ما را محدود میكند، این فكر است كه به ما میگوید:"موفق نمیشوی!"این حرف تازه ای نیست: كسی كه میگوید میتوانم، میتواند و آنكه میگوید نمیتوانم، نمیتواند. یكی میگوید:"فكر میكنم همیشه بازنده هستم" و با این فكر یادگیری را كنار میگذارد، موفقیتها و فرصتهای شگفت انگیز را از دست میدهد، تا دیروقت كار نمیكند، پس انداز نمیكند، ادامه تحصیل نمیدهد و تلاش نمیكند، زیرا...


تنها چیزی كه موفقیتهای ما را محدود میكند، این فكر است كه به ما میگوید:"موفق نمیشوی!"این حرف تازه ای نیست: كسی كه میگوید میتوانم، میتواند و آنكه میگوید نمیتوانم، نمیتواند. یكی میگوید:"فكر میكنم همیشه بازنده هستم" و با این فكر یادگیری را كنار میگذارد، موفقیتها و فرصتهای شگفت انگیز را از دست میدهد، تا دیروقت كار نمیكند، پس انداز نمیكند، ادامه تحصیل نمیدهد و تلاش نمیكند، زیرا فكر میكند فایده ای ندارد. روشن است كه پیشگویی او درست از آب در می آید و او موفق نمیشود و بعد میدانید چه میشود!؟فتوا صادر میكند كه "من از قبل میدانستم نمیشود، من شانس ندارم!"

اما دیگری میگوید: "من موفق میشوم و به هر قیمتی این كار را انجام میدهم" تا هر وقت لازم باشد كار میكنم، تا آنجا كه میتوانم یاد میگیرم و هر چه لازم باشد تغییر میكنم" من میتوانم" و او موفق میشود. من به هر دو حق میدهم كه نفر اولی ناموفق و نفر دومی موفق باشد. نه برای اینكه كار هر دو را توجیه كنم بلكه بخاطراینكه ما طبق باورها و قضاوتهایمان از زندگی پیش میرویم. كسی كه خود را آدمی ناموفق و یا بدشانس میداند در خوش بینانه ترین حالت ممكن، موفق نخواهد شد و جز این راهی دیگر نمیتوان برایش متصور شد!

هردوروش مزایایی برای هواداران خود دارند! كسی كه راه اول را برمیگزیند،اززیر بار مسئولیت شانه خالی میكند.اوهمیشه میتواند بگوید:"این كار خیلی سخت است؛ تو به جای من آن را انجام بده!"فكر میكنم اینجوری احساس راحت تری دارد! اوتمرینات خودسازی فردی كه برای موفقیت او بسیارمهم هستند،را انجام نمیدهد وحتی ممكن است حس همدردی دیگران را برانگیزد تا همه به او حق بدهند و دلیل تنبلی هایش را واقعی بدانند.ایفای نقش آدمهای ضعیف و ناتوان خیلی زیركانه و راحت طلبانه است.آنها معمولاً تغییرات خود را منوط به رسیدن فصل،مناسبت یا روزی خاص میدانند و یا میخواهند تمام معادلات دنیا بخاطر تغیراتشان همسو شود.درصورتی كه تنها انسانهای خوش بین و تلاش گر قادرند معادلات دنیا را براحتی بر هم بزنند ولذت موفقیت وتغییررا بچشند.

با هرمحدودیتی كه برای خود ایجاد میكنیم،مسئولیتی تازه به وجود می آوریم. دور ریختن برچسبهایی كه به خودآویخته ایم، گام جدیدی به سوی زندگی خوب است. نگردید و دلیلی برای كم كاریهای خود پیداكنید. یك انسان سخت كوش و مستقل نیازی به فراهم بودن تمام شرایط ندارد زیرا این یك نگاه آرمانی به شرایط و مطلق گرایی است كه هرگز امكان پذیر نیست كه جمیع حوادث با امیال ما همسو باشد.خوب به این نكته دقت كنید كه زندگی شما باتعداد موانعی كه از سر راه خود برمیدارید ارزشمند میشود نه به تعداد موانعی كه در مسیرشما قرار دارد.این یك نگاه خوش بینانه و واقعی است كه برداشتن هر مانع یك پله بیشتر شما را به خوشبختی نزدیكی میكند. یك درجه بیشتر بر اعتماد بنفس شما و آرامش و تسلط شما بر كنترل اوضاع می افزاید.روزهای پرتلاشی که موفق بوده اید راهیچ وقت از یاد نبرید چون در روزهای كسالت و افسردگی به كار شما می آیند. موفقیتها و تغییرات هر چند كوچك خود را در دفترچه اتان یادداشت كنید. آنها را هر روز مرور كنید و بر راههای افزودن بر آنها فكر كنید.

چگونه میتوانید موقعیت شغلی خودراتغییر دهید!؟چگونه میتوانیدزندگی اتان راازاین رو به آن روكنید!؟ چگونه میتوانید درآمدتان را دوبرابركنید!؟ چگونه میتوانیدبرآگاهی هایتان بیفزایید!؟ چه ابزاری لازم دارید تا شرایط بهتری راخلق كنید!؟ چگونه میتوانید حالتان رابهتر كنید وبرلذت خود بیفزایید!؟ وقتی سئوالهایی اینگونه مثبت ازخود بپرسید بدون شك به پاسخهایی مثبت ترهم خواهیدرسید وابزارلازم برای خوشبختی و پیشرفت شمافراهم خواهد شدوراههای شگفت انگیزی كشف خواهید كرد.هدفهایتان را جزئی مطرح كنید و منزل به منزل مسیررابرای خودتان ترسیم كنید. بگویید میخواهید به كجا برسید؛ در چه زمان ممكن به چه مقدارموفقیت میخواهید برسید.چالش ها و چاله ها رامشخص وفرصتها وشانسها راپیدا كنید.خودتان را دربهترین زمان ممكن آنجایی برسانید كه باید همیشه حضورداشته باشید.چراهمیشه بایدانسانهایی كه به آنها حسرت میخورید فرصتها و نقشه های شما را بدزدند!؟ شما نیز یك بار با شهامت رویاهای خود را دنبال كنید تابعدباپشیمانی نگویید:"این باید مال من میشد! این فرصت من بود!"همین امروز شروع كنید كه دیر هم شده است!ارسال به: 

...

نویسنده : سنگ صبور
پنجشنبه 10 مرداد 1392امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

www.fatyjo0on.myblog.ir
آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات